Čo obsahuje pivo?

Pivo je na Slovensku veľmi obľúbený nápoj, ktorí dokonale zahasí smäd, výborne sa pri ňom rozpráva s priateľmi a trávi voľný čas. Napadlo vás však čo obsahuje pivo? Dobrou správou je, že pivo neobsahuje žiadny cholesterol ani tuk. Pivo má naopak vysoký obsah draslíka, fosforu, horčíka, bielkovín, sacharidov a taktiež aj mnoho stopových prvkov. Pivo je vyrábané zo štyroch základných surovín a to z vody, jačmeňu, sladu a chmeľu. Vďaka týmto surovinám pivo obsahuje navyše vitamíny skupiny B, kyselinu pantoténovú, pyridoxín a riboflamín. Navyše pivo vďaka vyhovujúcemu pomeru horčíka a vápnika, pivo pôsobí priaznivo proti prevencii a vzniku žlčových a močových kameňov.

Aké priaznivé účinky majú látky, ktoré sa nachádzajú v pive?

V úvode sme si spomenuli, látky a vitamíny, ktoré pivo obsahuje. Každý z týchto prvkov má na telo iné blahodárne účinky. Poďme sa teda bližšie pozrieť čo obsahuje pivo:

  • Vitamín B: ktorý pivo obsahuje dokáže pokryť veľkú časť odporúčanej dennej dávky u človeka. Či už je to vitamín B1 (Thiamin), vitamín B2 (Riboflavin) alebo vitamín B3 (Niacin), tak všetky z týchto vitamínov ľudské telo potrebuje pre správnu funkciu. Tieto vitamíny sú nevyhnutné pre premenu cukrov na energiu a prispievajú k rovnováhe nášho nervového systému, pečene a taktiež aj srdca. Okrem toho vitamín B zlepšuje aj našu náladu.
  • Draslík: je minerálny prvok, ktorý je pre ľudský organizmus veľmi dôležitý. Draslík pomáha odstraňovať z tela škodlivé látky. Tiež dokáže regulovať správnu funkciu nervov a tiež aj svalov. Ak vaše telo nemá dostatok draslíka, odzrkadlí sa to na nedostatku energie, ktorú telo potrebuje.
  • Fosfor: je ďalší minerálny prvok, ktorý pivo obsahuje. Účinky fosforu na ľudské telo sú napríklad také, že fosfor udržuje pevné kosti a tiež udržuje aj zdravú zubnú sklovinu a posilňuje zuby. Fosfor je tiež nevyhnutný pri premene bielkovín, tukov a glycidov.
  • Horčík: patrí k najdôležitejším minerálom v našom tele. Horčík je dobrý pomocník pri znížení únavy, stresu a vyčerpania. Taktiež priaznivo pôsobí na správnu funkciu nervovej sústavy a rovnako aj svalov. Horčík tiež udržuje pevné kosti a zdravé zuby.
    Voda: voda je pre život azda najdôležitejšia. Jeden liter piva pritom obsahuje v priemere až 920 gramov vody.

Domaci pivovar eshop - pivo

Pivo alebo ako sa mu inak hovorí „zlatistý mok“ v sebe ukrýva mnoho zdraviu prospešných látok. Avšak pri jeho konzumácii, tak ako pri všetkom platí, že žiadny extrém nie je dobrý. Odporúčaná denná dávka u mužov je jeden až dva pollitrové poháre piva a pri ženách je to malé trojdecové pivko. K pivu sa tiež neodporúčajú konzumovať ťažké či vyprážané jedlá, z ktorých sa následne veľmi ľahko priberá a neprospieva to nášmu zdraviu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.