Existuje „zásadité“ pivo?

O pive sa šíri mnoho mýtov a poloprávd. Jedným z najčastejších mýtov je, že z piva sa priberá alebo že z piva rastú prsia. Jedno je však isté a to, že jeho chuť si obľúbilo mnoho ľudí po celom svete. Dokonca sa hovorí, že pivo je tretí najobľúbenejší nápoj hneď po káve a čaji. Niet sa čomu čudovať, slovenský aj medzinárodný trh ponúka mnoho kvalitných pív rôznych stupňov, farieb, chutí a vôní, ktoré očarili nielen naše chuťové poháriky.

Máme na trhu aj „zásadité“ pivá?

Aj vy rozmýšľate na otázkou ako zmierniť prekyslený organizmus? Napadlo vás dať si pohár zásaditého pivka no neviete, ktoré pivo to je? Máme pre vás možno nepotešujúcu správu, pretože zásadité pivo neexistuje. Z technologického hľadiska ho totižto nie je možné vyrobiť. Všetky pivá sú totiž kyslé, ale majú rozličnú úroveň pH. Pri konzumácii väčšiny prevažne svetlých pív možno cítiť mierne kyslú chuť, a to preto že ich pH sa pohybuje v rozmedzí 4,2 až 4,3. Je všeobecne známe, že české pivo Pilsner sa radí medzi zásadité pivá, avšak nie je to úplne pravda. Toto pivo má pH približne 4,6 a tak v kombinácii s vysokým obsahom horkých látok a veľmi mäkkej vody vyvoláva pocit zásaditej chuti. V porovnaní s ostatnými pivami je však k prekyslenému žalúdku viacej šetrný.

Je prekyslený organizmus problém?

V poslednej dobe čoraz viac ľudí trpí prekysleným organizmom. Prekyslený organizmus patrí k najnebezpečnejším civilizačným ochoreniam súčasnosti. Pre náš organizmus je veľmi dôležité mať rovnováhu medzi kyselinami a zásaditými látkami v tele. Ak je rovnováha narušená vznikajú rôzne ďalšie ochorenia (akými sú napr. alergie, astma, depresie, poruchy spánku, migrény, cukrovka, nadváha, pálenie záhy, vypadávanie vlasov atď.) a nepríjemnosti pre naše telo. Je dokázané, že ak je telo dostatočne zbavené kyslých látok, všetky zdravotné problémy zmiznú. Prekyslený organizmu je preto naozaj veľký problém.

Ako zmierniť prekyslený organizmus?

Aby ste netrpeli žiadnymi ťažkosťami je potrebné konzumovať dostatok ovocia a zeleniny, piť dostatočné množstvo čistej vody (2 l a viac), obmedziť pitie alkoholu a fajčenie cigariet a dopriať si kvalitný a dlhý spánok. Tiež je nevyhnutné obmedziť kyselinotvorné potraviny akými sú napr. mäso, údeniny, cukor, biela múka, maslo či mäkký syr.

Domaci pivovar eshop - pivo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.