Koľko piva denne, je tak akurát?

Nastalo letné obdobie a s tým spojené príjemné posedenie na letných terasách a neviete koľko piva denne je tak akurát? Práve letné večery nabádajú ľudí dať si niečo osviežujúce a chladené. Mnohí ľudí, ktorí už dovŕšili vek dospelosti siahajú po pive. Pivo je veľmi obľúbeným nápojom po celom svete. Aj v našich končinách má mnoho mužov a žien, ktorí nedajú na pivo dopustiť. Dokonca sa hovorí, že pivo je po káve a čaji tretí najobľúbenejší nápoj. Pýtate sa však koľko piva si môžem dať, aby to neublížilo môjmu zdraviu či postave? Odpoveď sa dočítate práve v tomto článku.

Oplatí sa dodržať povestnú vetu „idem na jedno“?

Aj vám sa stalo, že ste svojej milujúcej polovičke povedali „idem na jedno“ a hneď prídem? Ak ste to aj dodržali, tak ste urobili pre svoje zdravie mnoho. Avšak problém je v tom, že málokto tento sľub aj dodrží. Častokrát sa zasedíme a z jedného piva sú hneď dve, tri alebo aj viac. Pivo naozaj chutí veľmi dobre a tiež sa pri ňom aj príjemne sedí a rozpráva s priateľmi či rodinou. Avšak pre mužov sa odporúča vypiť maximálne jedno pol litrové pivo svetlého piva a u žien je to jedno tretinkové pivo. Najmenej kalórií má svetlé pivo a o niečo viac ich má čierne pivo, stout, IPA a sladké radlery. Citrónové, grapefruitové či napr. čerešňové radlery totiž obsahuj omnoho viac cukru ako klasický svetlý ležiak.

Priberiem, ak budem piť pivo príliš často? Koľko piva denne môžem vypiť? 

Veľmi často sme sa stretli na internete či v časopisoch s tým, že z piva sa veľmi priberá a to najmä na bruchu. Nemusíte byť však úplne pravda, pretože zo samotného piva sa nepriberá. Pivo má určité kalórie, avšak obsahuje aj mnoho minerálov a vitamínov (B), ktoré nášmu organizmu do určitej miery prospievajú. Avšak netreba zabudnúť na odporúčané množstvo 0,5 l pre mužov a 0,3 l pre ženy. Avšak je pravdou, že často si k pivu doprajeme aj nejaké slané pochutiny, chipsy, tyčinky, pizzu, pečené koleno či varenú klobásu. Práve takáto gastronómia dopomáha k tomu, že sa nám zopár kíl nalepí na neželané oblasti.

Domaci pivovar eshop - kolko piva denne

Nabudúce keď pôjdete „na jedno“, tak sa to snažte aj dodržať. Odporúčaná dávka piva v žiadnom prípade neuškodí zdravému človeku, ba naopak. Navyše pivo vás príjemne osvieži a budete sa aj spoločensky socializovať so svojimi známymi, rodinou či priateľmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.