O nás

“Bol to múdry muž, ktorý vymyslel pivo”

Platón
Keď sa povie slovo pivo každému sa hneď  pred očami vybaví zlatožltý nápoj. Pivo je jeden z najstarších a najobľúbenejších nápojov na svete. Nás to k nemu ťahá už niekoľko rokov. Avšak, jedného dňa,  sme sa rozhodli pivo uvariť doma. Prvý pokus bol plný očakávaní, ako to nakoniec dopadne. Po týždni, sme ho vyskúšali. No po ochutnávke sme usúdili, že ešte nejaký týždeň – dva je potrebný na dokvasenie. Čas kedy konečne môžete ochutnať Vaše vlastné pivo sa vlečie pomaly. No nakoniec to ubehlo a vychutnali sme si ho plnými pivnými dúškami. Avšak stále mu niečo chýbalo. Pri druhom pokuse už to bolo samozrejme lepšie. Vedeli sme aký druh cukru použiť a nezabudnúť vydezinfikovať všetky veci , ktoré prídu do styku s pivom. Ďalším novým pokusom sa každé pivo vydarilo viac a viac.

Varenie piva či už z mladinového koncentrátu, chmelovaru alebo zo sladu si vyžaduje trpezlivosť, odhodlanie a hlavne chuť skúsiť si výrobu piva v pohodlí domova.

Výroba piva je jednoduchá a komplikovaná zároveň. Jednotlivých krokov pri výrobe piva je len niekoľko, ale ak ho chceme dotiahnuť k dokonalosti, je to kus vedy.

Ak je pivo Vašim koníčkom, neváhajte a pustite sa do domáceho varenia piva.