Pivo denne – Elixír zdravia

Zachytili ste na internete množstvo reklám, ktoré ponúkajú rôzne elixíry zdravia? A napadlo vás už niekedy, že takýmto elixírom môže byť jedno pivo denne? Čo je na tom pravda?

Ak ste niekedy videli reportáž, ktorá bola natočená s dedkom alebo babičkou, ktorí sa pri dobrom zdraví dožili skutočne vysokého veku, potom viete, že otázka „Čo je ich receptom na dlhovekosť?“ je povinnou jazdou pri každej takejto dokrútke. Za odpoveď zväčša padnú veci ako tvrdá práca, pozitívny prístup a jeden pohárik vínka, piva alebo poldeci slivovice denne. Pozor dajte všetci, ktorých táto odpoveď potešila . Netreba zabúdať na spojenie „jeden pohárik“. Je známe, že alkohol podávaný vo veľkých množstvách narobí viac galiby ako osohu. Preto, pre podporu zdravia si s chuťou doprajte jeden pohár piva, no toto množstvo neprekročte.

V čom spočíva prínos piva pre naše telo? Pivo obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré sú nevyhnutné pre náš organizmus a sú súčasťou zdravej stravy. Uvádza sa, že denné pitie piva má priaznivý vplyv pri znižovaní rizika vzniku rakoviny. To potvrdzuje napríklad lekárka Licia Lacovello, ktorá dokonca tvrdí, že o prínosoch umierneného pitia piva, by mali byť informovaní aj abstinenti. Konzumácia piva v rozumnej miere tiež pomáha znižovať riziko vzniku cukrovky. Lekárske výskumy dokonca potvrdili, že pivo čiastočne normalizuje neschopnosť buniek naviazať inzulín, čím zároveň napomáha zmierniť príznaky cukrovky. Pivo môžeme považovať aj za prevenciu pred srdcovo-cievnymi ochoreniami. Uvádza sa, že umiernené pitie piva je prospešné aj pre ľudí, ktorí prekonali infarkt. Henk Hendriks, odborník na srdcovo-cievne ochorenia tvrdí, že pitie malého množstva alkoholu počas jedla zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu. Jeden pohár zlatého moku taktiež pomáha v boji proti vysokému krvnému tlaku. V súvislosti s umierneným pitím piva sa taktiež hovorí, že látky, ktoré pivo obsahuje pomáhajú udržať kosti v dobrej kondícii a chránia nás pred osteoporózou. Netreba zabúdať ani na upokojujúci účinok piva na našu psychiku. Pivo sa považuje za prírodné sedatívum, ktoré pomôže zlepšiť náladu ale aj kvalitu spánku.

Jedno pivo denne

Podľa uvedených informácií  by sme mohli jedno pivo denne označiť za elixír zdravia. Samozrejme je dôležité brať vždy ohľad na zdravotný stav každého z nás. Existujú prípady, kedy je potrebný prísny diétny režim, do ktorého nepatrí ani samotné pivo. Dodržiavanie diéty, v takýchto prípadoch, nás donúti vylúčiť z jedálnička nielen pivo, ale aj mnohé ďalšie potraviny, či nápoje. V takomto prípade na to zväčša upozorní ošetrujúci lekár. No rovnako existujú prípady a problémy, s ktorými nám pivo pomáha bojovať. Aj tieto sú podložené mnohými vedeckými štúdiami. Potvrdzujú, že pivo priaznivo pôsobí na ľudský organizmus. V prípade, že vám to zdravotný stav dovolí sa preto netreba báť dopriať si pohár pivka denne. Príjemne vás naladí a telu pomôže.

Domaci pivovar eshop - pivo denne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.