Pivo hry (pivné hry)

Vychutnávate si aj vy radi pivo so svojimi kamarátmi či kamarátkami? Ak áno určite vás po prebratí všetkých dôležitých tém napadlo zahrať si nejakú dobrú pivnú hru. Väčšinou siahneme napríklad po kartách, ale existuje väčšie množstvo hier, ktoré sa vám budú páčiť. Pivné hry vás očaria a zažijete pri nich mnoho zábavy. Poďme sa teda spolu pozrieť na to aké pivné hry si ľudia po celom svete vymysleli.

Cesta do lesa a z lesa

Táto hra sa teší veľkej obľube u našich českých susedov. Hra spočíva v tom, že každý si objedná jedno malé pivo. Samozrejme odvážnejší jedinci si môžu aj veľké, ale z tejto varianty sa z lesa ešte azda nikto nedostal. Pointa hry je v tom, že po každom glgu z piva musíte pohár doliať až doplna “zelenou” u nás je to známe skôr pod názvom pepermintový likér. Keď je celý pivový pohár zelený znamená to že ste v lese a polovicu cesty máte za sebou. Už na vás čaká iba cesta z lesa, čo znamená že po každom glgu “zelenej” si pivo po okraj naplníte pivom. Ak to dokážete a pivo bude plné piva tak ste túto skúšku prežili a dostali ste sa z lesa.

Peru

Na túto hru budete potrebovať iba pivo a balíček kariet. Hru začína hráč, ktorý si vytiahne najvyššiu kartu. Potom sa hráči striedajú v smere hodinových ručičiek. Vždy hrá ten hráč, ktorý je na rade oproti nasledujúcemu. Obidvaja si vytiahnú karty a ten, ktorý si vytiahne nižšiu pije minimálne glg zo svojho piva. Ak majú rovnakú hodnotu karty, ťahajú kartu ešte raz ale musia si až dva, tri a viac glgov. Ak niekto vytiahne eso, tak hráč ktorý prehral musí vypiť zvyšok svojho piva.
Domaci pivovar eshop - Pivo hry (pivné hry)

Beer pong

Tento typ pivnej hry je obľúbený najmä v USA. Hru hrajú dva tímy, kde sú dvaja hráči. Pointou hry je trafiť ping pongovou loptičkou priamo do pohárov súpera. Hrá sa väčšinou s desiatimi pohármi, ktoré sú umiestnené na stole v tvare rovnostranného trojuholníka. O tom, ktorý z tímov začína prvý môže rozhodnúť hod mincou alebo kameň papier, nožnice. Šesť pohárov je naplnených so 100 mililitrov piva a štyri z nich sú naplnené iba vodou. Každý hráč má jeden hod a ak obidvaja trafia kelímok majú jeden hod naviac. Víťazí ten tím, ktorý prvý trafí všetky súperove poháre. Zaujímavosťou je, že vo svete existujú rôzne turnaje v tejto zábavnej pivnej hre.
Hier ako si spríjemniť voľný čas pri pive je neúrekom. Zažijete pri nich množstvo zábavy a oživíte v sebe aj detského ducha. Určite bude tento čas pri hre lepšie strávený ako keby ste mali bezducho pozerať do svojich telefónov. Neváhajte a skúste si zahrať jednu z hier, ktorú sme uviedli aj my.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.