Pivo na vlasy

Ak patríte medzi ľudí, ktorý by chceli mať o niečo krajšiezdravšie vlasy, nebojte sa vyskúšať použiť pivo na vlasy. V súčasnej hektickej dobe plnej problémov, zlej životosprávy, hormonálnej nerovnováhy a ďalších nepriaznivých životných okolností (ktoré však nechcem spomínať) naše vlasy chradnú a vypadávajú. Ako si však spraviť svoju korunu krásy krajšiu? V tomto článku si skúsime priblížiť niekoľko rád starých materí na krásne vlasy. Pivo na vlasy pritom možno máloktorá z nás vyskúšala. Sme zahltení médiami, super drahými reklamami na luxusné šampóny od rôznych bombastických značiek. Avšak trendom v súčasnosti sú handmade veci, DIY ( do it yourself – urob si sám) produkty, tak prečo si nevyrobiť jednoduchú masku na vlasy sám? Poradím Vám ako na to, pretože výroba a aplikácia je skutočne jednoduchá a navyše skoro zadarmo. V prípade, že si varíte pivo doma, môžete na vlasy aplikovať, svoje vlastné čerstvé pivko.

Domaci pivovar eshop - pivo

Jednoduché tipy na vlasovú kozmetiku, ktorá bude skoro zadarmo:

  1. Pivný balzam – najjednoduchší spôsob, ktorý môžete použiť pri kúpeli alebo sprche. Stačí ak manželovi zoberiete klasické svetlé pivo (na obsahuje alkoholu nezáleží) a jemne si ho vmasírujete na hlavu, od korienkov až po končeky vlasov. Zopár minút počkajte, a potom si pivný balzam jemne opláchnite vlažnou vodou. Vaše vlasy budú na pohľad krajšie a lesklejšie. Nemusíte sa báť ani nežiaduceho zápachu po pive.
  2. Pivný šampón – ak nechcete použiť iba predchádzajúci jednoduchý pivný balzam na vlasy, ďalšou variantov ako zakomponovať pivo na vlasy je taký, že hrnček piva privedieme do varu a zredukujeme ho na ¼. Takto sa z piva odparí alkohol. Následne túto zmes vlejeme do svojho šampónu ako extra prímes, a aplikujeme na vlasy ako klasický šampón. Výhodou tohto receptu je to, že pivo na vlasy máte pripravené na viacero opakovaní a dní.
  3. Pivo v kombinácii s vajíčkom – pri tomto babskom recepte nebude mať len pivo na vlasoch, ale taktiež aj vajíčka. Znie to nelákavo, ale výsledok bude stáť za to. Vajíčka sú super, pretože obsahujú vysoký podiel bielkovín, ktoré udržujú vlasy hrubé a dlhé. Navyše udržujú vlasy vláčnejšie a lesklejšie. No ale poďme späť k receptu. Na prípravu budete potrebovať jedno vajíčko a 50 ml svetlého piva. Tieto dve ingrediencie spolu zmiešajte, natrite si to na hlavu a nechajte pôsobiť .
  4. Pivná maska na lámavé vlasy – ak ste práve upiekli koláč a ostal Vám jeden vaječný žĺtok navyše, tak si môžete pripraviť super pivnú masku. Stačí ak zmiešajte prebytočný žĺtok s 150 ml piva. Takto pripravenú zmes nechajte zopár minútiek odstáť (napríklad kým si napustíte vaňu) a potom ju naneste na celú dĺžku vlasov. Vlasy s takto pripravenou zmesou zabaľte do uteráka aspoň na cca 20 minút a potom poriadne vymyte šampónom. Vlasy budú pevnejšie a svieže.
  5. Pivná maska pre zdravšie a lesklejšie vlasy – na túto pivnú masku budete potrebovať o niečo viac ingrediencií, a to: 3 PL svetlého piva, 1 PL olivového oleja (nemusí byť ultra BIO), 2 žĺtky a 2 PL smotany. Príprava je jednoduchá, pretože iba všetky prísady vložte do hrnca a mierne zohrejte vo vodnom kúpeli (tak ako sa roztápa čokoláda).  Pivo na vlasy spolu s ďalšími surovinami potrieme po celej dĺžke vlasov a necháme pôsobiť všetky výživné látky aspoň 20 minút. Potom vlasy dôkladne umyte Vašich klasickým šampónom a užívajte si bohovský pocit z Vašej koruny či korunky krásy.
  6. Pivný regeneračný kondicionér – pivo na vlasy môžete použiť aj v prípade poškodených vlasov. Na prípravu regeneračného kondicionéru budete potrebovať iba cukor a pivo. Pripravte si jednu šálku vody, primiešajte do nej pár zrniečok kryštálového cukru a svetlé pivo. Pivo (cca 500 ml, niečo môžete aj odchlýpnuť) nechajte otvorené aspoň 0,5 hodiny, aby z neho vyprchali plyny. Potom vodu s cukrom a pivo zmiešajte a po umytí vlasov šampónom ich opláchnite týmto pivným kondicionérom. Takto opláchnuté vlasy už znovu neoplachujte čistou vodou, iba jemne vysušte uterákom. Nemusíte sa báť pivnej vône z vašich kaderí, pretože do hodiny po nej nebude ani stopy.
  7. Pivno-jogurtový zábal – tento zábal na vlasy používajú slávne herečky v Hollywoode, tak prečo to neskúsiť aj tu? Postup je v skutku jednoduchý, do teplého tmavého piva pridajte jogurt, tak aby vznikla svetlohnedá zmes. Takto pripravenú zmes si vmasírujte do pokožky hlavy, a potom pokračujte od korienkov až po končeky vlasov. Takto vytuningované vlasy si zabaľte do uteráka aspoň na 0,5 hodiny. Keď uplynie čas, vlasy opláchnite, ale pozor bez šampónu.
  8. Pivná maska na podporu rastu vlasov – pivo na vlasy si môžete dopriať aj v kombinácii s medom, banánom a vajíčkom. Stačí ak poriadne zmiešate, prípadne rozmixujete aspoň 300 ml piva, 1 banán, 1 vajíčko a 1 PL medu.Potom si zmes vmasírujte do pokožky hlavy, a prejdite ňou od korienkov až po končeky. Nezabudnite, že maska musí pôsobiť 1-2 hodiny, pričom vlasy budete mať zabalené v igelite. Následne vlasy dôkladne umyte vodou. Kúru opakujte aspoň 1 krát za týždeň, až kým nebudete vidieť výsledky.
  9. Pivná maska s ovocím – ak chcete aby Vaše vlasy krásne voňali po ovocí a boli aj pevnejšie vyskúšajte zmiešať 0,5 dcl teplého svetlého piva, ½ jablka, ½ banánu a 1 PL pomarančovej štavy. Takúto lahodnú zmes si tiež aplikujte na pokožku hlavy, korienky a končeky a nechajte si ju na hlave po dobu 30 minút, v uterákovom zábale. Vaše vlasy budú krásne už po prvom použití.
  10. Pivná maska z dvoch ingrediencií – skutočne budete potrebovať iba 2 PL medu a 125 ml piva. Takúto jednoduchú zmes nanesieme na suché vlasy a zabalíme do uteráka. Po cca 10-20 minútach vlasy opláchneme. Vaše vlasy budú vyživené, posilnené a upokojené, pretože reakcia medu a piva reguluje aktivitu mazových žliaz, a preto sa vlasy tak rýchlo nemastnia.

Na záver

Ponúkla som Vám 10 možností ako si oživiť, posilniť a skrášliť Vaše blond, ryšavé, hnedé či čierne vlasy. Pivo na vlasoch môže mať skutočne príjemnú podobu. Stačí ho zmiešať s tými správnymi surovinami a šampón, maska, balzám či zábal je na svete. Navyše, čo je ešte lepšie, suroviny, ktoré na ne potrebujete má doma každá dobrá gazdinka a ak nie, kúpite ich za „babku“. Preto sa nemusíte báť, že by ste za Váš vysnívaný vlasový „look“ museli zaplatiť milióny. S pravidelným nanášaním piva na vlasy (spolu s ďalšími surovinami) docielite aby ste mali sebavedomejší a krajší krok. Nebojte sa vyskúšať dať si pivo na vlasy napríklad už dnes pri večernom kúpeli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.