Teplé pivo na hrdlo

Poznáte aj vy ten nepríjemný pocit v hrdle, ktorý sa z času na čas objaví? Škrabanie v hrdle určite pozná každý z nás. Častejšie sa objavuje počas sychravej jesene, studenej zimy alebo na jar, kedy sa objavujú aj rôzne alergie. Avšak v mnohých prípadoch nás neobíde bolesť v hrdle ani v lete. Viete čo sa oplatí dať v tomto prípade? Vyskúšajte si dať teplé pivo na hrdlo, ktoré vás príjemne zahreje zvnútra. Je to skutočne tak, pivo je nielen chutné ale pomáha aj aj podporovať obranyschopnosť organizmu.

Ako si pivo pripraviť, aby mi pomohlo?

Ak vás bolí hrdlo, tak určite si naň nedávajte chladné pivo. To by vám mohlo ešte naopak uškodiť. Svetlé pivo (cca 0,25l) si nalejte do hrnca a priveďte tesne pred bod varu, kedy sa z piva odstránia bublinky. Následne do neho pridajte aspoň pol citróna (kľudne aj celý) a lyžicu medu. Pre ešte väčší účinok môžete pridať aj cesnak. Takýto nápoj vypite ešte keď bude teplý. Už na ďalší deň by ste mali cítiť zlepšenie a to preto, že v pive sa nachádza chmeľ, ktorý obsahuje látku s protizápalovými účinkami. Táto látka sa nazýva homulon a zanecháva v pive špecifickú horkú chuť. Ide o látku, ktorá je veľmi zdraviu prospešná a dokáže ochrániť naše telo pred vírusmi. V pive sa však okrem vody, chmeľu, jačmeňu a sladu nachádzajú aj vitamíny B, antioxidanty a minerály (horčík, vápnik, zinok, fluór, draslík či kremík) a tiež aj stopové prvky (selén meď a zinok, riboflavín, kyselina listová, atď). Avšak netreba zabudnúť, že odporúčané množstvo piva je pre zdravého muža 0,5 l a pre ženu 0,3 l.

Domaci pivovar eshop - pivo

Aké choroby ešte dokáže pivo zmierniť?

Okrem bolesti hrdla konzumácia piva pomôže aj s ďalšími ťažkosťami. Dokáže ochrániť pred chrípkou, nachladnutím, začínajúcou angínou a dokonca zaberá aj na črevnú chrípku. Taktiež posilňuje obranyschopnosť a imunitu organizmu. Pivo má za následok aj spomalenie biochemických procesov v krvi, ktoré by mohli viesť až k zápalom. Tiež pomáha ako prevencia pred infarktom, rakovinou, mŕtvicou, nespavosťou či ľadvinovými kameňmi. Dokonca priaznivo pôsobí aj na naše vlasy a pleť.

Ak vás znovu začne bolieť hrdlo, skúste si spomenúť na tento zdravý nápoj. Nemusíte si vždy dávať lieky, ktoré často krát nie sú ani potrebné. Skúste siahnuť aj po prírodných látkach, mede, čaji či teplom pive, ktoré vašu bolesť zmiernia. Ak vaša bolesť neprestáva navštívte lekára a konzultujte s ním váš zdravotný stav.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.