Účinky piva

Pivo patrí medzi obľúbený nápoj po celom svete, aké sú účinky piva? Mnohí z nás si ho radi vychutnávajú pri posedení s priateľmi alebo len tak večer na gauči pri pozeraní obľúbené seriálu či filmu. Niet sa čomu čudovať, pivo totiž naozaj chutí veľmi dobre. Navyše v súčasnosti je na trhu veľké množstvo pivných štýlov, takže je si naozaj z čoho vyberať. Okrem špecifickej a výbornej chuti má pivo aj priaznivé účinky na ľudský organizmus. Poďme sa teda spolu pozrieť na účinky piva. Niektoré z nich by ste možno ani nečakali.

Účinky piva na ľudský organizmus

Pivo v sebe ukrýva množstvo vitamínov (predovšetkým skupiny B), minerálnych látok a taktiež je bohaté aj na flavonoidy. Vybrali sme pre vás aspoň zopár benefitov, ktoré vám pivo poskytne:

 

  1. vyrieši problémy s nespavosťou – jedno pivko pred spaním pôsobí ako prírodné sedatívum, vďaka chmeľu, ktorý obsahuje.

 

  1. znižuje riziko mŕtvice a infarktu – podľa štúdií je dokázané, že konzumácia piva v primeranom množstve pomáha potláčať usadzovanie tuku v našich cievach. Navyše suroviny, z ktorých je pivo vyrobené pomáhajú zabraňovať nežiadúcemu zhlukovaniu červených krviniek. Telo sa tak vyhne vytváraniu krvných zrazenín a dokáže sa pôsobí ako prevencia proti mŕtvici.

 

  1. znižuje krvný tlak – vďaka draslíku, ktorý v sebe pivo ukrýva.

 

  1. znižuje cholesterol – jedno pivo denne dokáže zvýšiť hladinu dobrého cholesterolu a znížiť hladinu toho “zlého”. Samozrejme za predpokladu, že si k nemu nedáte mastnú pizzu, hranolky či chutnú klobásku.

 

  1. bojuje s obličkovými kameňmi – pivo obličky jednoducho zavodní a tým sa predchádza k vzniku obličkových kameňov.

 

  1. bojuje s príznakmi nachladnutia – z piva sa dá urobiť aj prírodná medicína, ktorá si poradí s vašimi ťažkosťami. Stačí ak pivo zohrejete, pridáte do neho med a citrón podľa chuti a pomaly vypijete.

 

  1. zlepšuje pleť a skrášľuje vlasy – pivo sa pridáva do množstva dámskej aj pánskej kozmetiky, vďaka jeho blahodárnym účinkom a zloženiu.

 

  1. obsahuje kyselinu listovú – kyselina listová je pred aj počas tehotensta veľmi dôležitá. Preto sa tehotným ženám odporúča v menších dávkach nealkoholické pivo ako doplnok stravy.

 

  1. znižuje hladinu stresu – pivo človeka po náročnom dni dokáže príjemne upokojiť.

 

  1. priaznivo pôsobí na socializáciu v spoločnosti – pri pive sa ľahšie nadväzujú kontakty a udržuje konverzácia.

Domaci pivovar eshop - pivo

Pivo má teda v sebe obrovský potenciál. Samozrejme, je nutné podotknúť, že všetkého veľa škodí a inak tomu nie je ani pri pive. Pre pánov sa odporúča 0,5 litra piva denne a pre dámy 0,3 l denne. Vyššie množstvo piva totiž zaťaží obličky a pečeň, zvýši váš apetít a navyše sa môže stať, že budete po ňom ospalí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.