Za koľko vyprchá pivo?

Oslavy, svadby, výročia, rôzne životné jubileá či stretnutie sa so svojimi kamarátmi sa často stretáva s konzumáciou alkoholu. Za koľko vyprchá pivo? Istotne sa to stalo už aj vám, že si ráno poviete už nikdy nepijem! Väčšinou však za pár dní či týždňov toto predsavzatie nie jeden z nás poruší. Položili ste si už otázku za koľko vyprchá alkohol z môjho tela preč? Ak áno, tak tento článok je určený presne pre vás.

Pivo, víno, whiskey, gin či vodka?

Na rôznych spoločenských udalostiach či na popíjanie v obľúbenej krčme si môžeme zvoliť skutočne rôznorodý druh pitia. Jeden nedá dopustiť napr. na pivo, iní naopak zasa obľubuje napr. kvalitnú whiskey. Jedno je však isté, a to to, že každý alkoholický nápoj nechá v našej krvi alkoholovú stopu. To, koľko alkoholu je ešte prítomného vo vašej krvi závisí od mnohých faktorov. Jedným z nich je určite stavba vášho tela a taktiež aj pohlavie. Muži majú v tomto samozrejme výhodu a častokrát znesú viac a nie je na nich nič vidno. Ďalším faktorom je aj to, či ste sa pred konzumáciou alkoholu najedli alebo pijete nalačno. V neposlednom rade veľkosť „opice“ závisí samozrejme aj od typu alkoholu, ktorí ste deň predtým popíjali.

Meranie zvyškového alkoholu v krvi

Možno ste sa už aj vy stretli s meraním zvyškového alkoholu. Ak nie, patríte k tým šťastnejším. Každopádne meranie zvyškového alkoholu sa dá uskutočniť v promile a taktiež aj miligramoch na liter. Policajti pri kontrole merajú alkohol v dychu, ktorý sa uvádza v miligramoch etanolu na liter. V promile sa naopak meria koncentrácia alkoholu v krvi. Pre zaujímavosť uvedieme, že miligram na liter predstavuje približne polovicu promile. Napríklad ak nafúkate 1 miligram etanolu na liter, tak hodnota zostatkového alkoholu sú 2 promile.

Domaci pivovar eshop - Za koľko vyprchá pivo?

Za koľko vyprchá pivo?

Čas potrebný na vytriezvenie je samozrejme veľmi individuálny. Iný čas potrebuje 50 kilogramová žena, ktorá vypila 1dcl vína a iný čas potrebuje 100 kg muž, ktorý si doprial napr. 3 pivká. Na výpočet približného času, kedy už alkohol v krvi nenájdete existuje množstvo „alkoholových“ kalkulačiek na internete alebo alkohol testery. Ak si to však chcete zistiť bez výdobytkov modernej techniky, môžete si to skúsiť orientačne vypočítať pomocou rovnice hladina alkoholu [g/kg = ‰] = množstvo v dl × objem percenta alkoholu [%] × (muži 1,1; ženy 1,3) / telesná hmotnosť [kg] – doba od požitia [hod] × 0,2.

Treba myslieť dopredu a ak viete, že vás ráno čaká cesta autom alebo náročný deň v práci, tak by ste mali piť s mierou. Vyhnete sa tak nepríjemnej „opici“ alebo nedajbože vážnejšej situácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.