Najsilnejšie pivo na svete

Viete, alebo aspoň tušíte, aké je najsilnejšie pivo na svete? Koľko percent alkoholu obsahuje a akú má  chuť? Dnes si posvietime na pivá, ktoré sú za tie najsilnejšie považované.

Aké sú tie naozaj najsilnejšie, ktoré sa vyrábajú? Obsah alkoholu budem uvádzať v percentách. Nepleťte si to so stupňami, ktorými sa bežne označujú pivá u nás. „Desiatka“, alebo  10 stupňové pivo má obsah alkoholu okolo 4 %. V „dvanástke“ je približne 4,6 % alkoholu. Víno obsahuje 12 % alkoholu a napríklad vo vodke je 40 % alkoholu. Keď už vieme, aký obsah alkoholu majú jednotlivé druhy alkoholických nápojov, poďme sa pozrieť na pivné topky.

3. Najsilnejšie pivo na svete

Pri pive s názvom Start the Future od holandského pivovaru Koelschip sa uvádza obsah alkoholu vo výške 60 % . Číslo je naozaj správne. Znamená to, že pivo, ktoré je považované za tretie najsilnejšie na svete je o dosť silnejšie ako tvrdý alkohol. Toto konkrétne pivo by pravdepodobne tromflo tvrdý alkohol aj chuťovo, pretože sa uvádza, že chutí ako čistý lieh.

2. Najsilnejšie pivo na svete

Za druhé najsilnejšie pivo na svete je považované pivo Armageddon. Vyrába sa v škótskom pivovare Brewmeister. Toto pivko obsahuje 65% alkoholu. Pivo údajne nie je až také zlé, vlastnosťami pripomína whisky.

Domaci pivovar eshop - najsilnejšie pivo na svete

1. Najsilnejšie pivo na svete

Prvá priečka zaslúžene patrí pivu Snake Venom (v preklade Hadí jed), pretože uvedený obsah alkoholu je 67,5 %. Rovnako ako Armageddon, sa aj Snake Venom vyrába v škótskom pivovare Brewmeister. Chuťou údajne pripomína žuvačku a obsahuje pravé šampanské.

Vysoké percento alkoholu a chuť žiadna? No zdá sa, že obsah alkoholu zjavne nebude všetko. Veď pivo je obľúbené najmä kvôli svojej dobrej chuti. Ako vôbec takéto silné pivá vznikli? Jednoducho. Pivovary začali medzi sebou súťažiť a postupne vyrábali čoraz silnejšie pivá až sa s hodnotou    67,5 % zastavili pri pive Snake Venom. Je otázkou času, či sa nejaký pivovar nepokúsi túto hranicu prekonať.

Vypitie jedinej fľašky z týchto troch pív by dalo zabrať aj „trénovanému pijanovi“. Výrobcovia uvádzajú, že tieto pivká treba piť rovnako ako tvrdý alkohol v malých množstvách. Čo dodať? Ak máte jednu fľašku, podelíte sa o ňu s priateľmi a ešte vám aj zostane ☺.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.