Energetická hodnota piva

Pivo sa v našich končinách teší naozaj veľkej obľube. S pivom sa stretávame na rodinných oslavách, svadbách, krstinách a ďalších špeciálnych udalostiach, ktoré k životu nepochybne patria. Avšak pivo nepijeme len na špeciálnych udalostiach, ale radi si ho vychutnáme v spoločnosti priateľov, kamarátov či známych počas celého roka. Jeho horká chuť si jednoducho získala naše chuťové poháriky. Ale zaujíma napríklad aj vás aká je vlastne energetická hodnota piva? Odpoveď sa dočítate v nasledujúcom článku, takže ste na správnom mieste.

Energetická hodnota piva rôzneho štýlu

Typov a štýlov pív je v súčasnosti veľmi veľké množstvo. Existujú piva vrchne aj spodne kvasené, tmavé, polotmavé, svetlé, alkoholické aj nealkoholické. Každý milovník piva má však určite svoje obľúbené na ktoré nedá dopustiť. Z času na čas si však doprajeme aj nejaké pivné špeciály, ktoré náš obzor o niečo rozšíria. Poďme sa teda spolu pozrieť na to, aká je ich energetická hodnota.  Uvedené hodnoty sú orientačné nakoľko ich hodnota sa môže od rôznych sládkov mierne líšiť.

– Pivo svetlé 10°  – tento typ piva je u nás azda najobľúbenejší. Na 100 ml tohto zlatistého moku však vychádza až 32 kcal, čo je približne 134 kJ. Obsah tuku je 3,4g, cukru približne 3 gramy a obsah bielkovín je 0,2g.

– Pivo svetlé 12° – tento typ piva je už o niečo silnejší ako obľúbená 10-tka, preto má aj vyššiu energetickú hodnotu. Na 100 ml tohto chmeľového moku však vychádza 34 kcal, čo je približne 144 kJ. Obsah tuku je 3,6g, cukru približne 6 gramov a obsah bielkovín je 0,3g.

– Pivo tmavé 10° – má už opäť o niečo vyššiu energetickú hodnotu. Na 100 ml tohto tmavého moku však vychádza 51 kcal, čo je približne 215 kJ. Obsah tuku je 3,8g, cukru približne 3 gramy a obsah bielkovín je 0,4g.

– Radler – si získal srdcia milovníkov sviežich a ľahších pív. Najväčšia spotreba tohto piva je azda v lete, kedy telo príjemne osvieži počas horúceho dňa, alebo po zdolanej túre či po cyklistickom výlete. V jednom deci toho osviežujúceho nápoja pripadá 113 kcal, čo je približne 27 kJ. Obsah cukru je približne 8 g, tuku 3,5g a bielkovín okolo 0,5g.

Domaci pivovar eshop - pivo

Ďalšie obľúbené pivné štýly sú napríklad pivá pšeničné, ktoré obsahujú približne 43 kcal na 100 ml, pivá typu Porter obsahujú cca 90 kcal na 100 ml a nealkoholické pivo približne 20 kcal na 100 ml.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.