Pivo a diéta, je to problém?

Dnes sa bližšie pozrieme na spojenie “Pivo a dieta”. S prichádzajúcim teplom postupne zhadzujeme vrstvy oblečenia a svetu ukazujeme naše telá. Väčšina z nás chce vyzerať dobre a preto je možné v jarných mesiacoch vo fitnescentrách  sledovať zvýšený počet návštevníkov. Zároveň, množstvo ľudí v snahe zhodiť pár kíl do leta, drží v rovnakom období najrôznejšie druhy diét. Ako do tohto všetkého zapadá pohár zlatistého moku?

Prečo pivo a diéta?

V prípade, že je príjem vyšší ako výdaj, alebo inak povedané, ak je energetická hodnota, ktorú prijmeme z jedál a nápojov vyššia ako energetická hodnota, ktorú počas dňa spálime, priberáme. Je to jednoduchá rovnica, ktorá v spojitosti s dnešným sedavým spôsobom života spôsobuje, že čoraz viac ľudí začína bojovať s nadváhou. Takže, ak vás trápi rovnaký problém, mali by ste sa zamyslieť nad tým, ako je to u vás s energetickým príjmom a výdajom.  Aby ste si svoju rovnicu nastavili správne, je dôležité do nej započítať naozaj všetky jedlá a nápoje, ktoré počas dňa skonzumujete. Uvádza sa, že priemerná žena vo veku od 31 do 50 rokov, pri strednej fyzickej aktivite, spáli denne 2000kcal (8368kJ). Priemerný muž, v rovnakom veku a rovnakej fyzickej aktivite za jeden deň spáli 2500kcal (10460kJ).

Energetická hodnota piva

100 mililitrov 10° svetlého piva telu dodá 31kcal, čo je 131kJ. Rovnaké množstvo 10° čierneho piva telu dodá 50,2kcal, čo je 211kJ. Za vyššiu energetickú hodnotu piva môže najmä obsah alkoholu. Alkohol ako taký dodáva telu prázdne kalórie. Druhý problém alkoholu z pohľadu chudnutia je, že alkohol sa v tele správa ako cudzorodá látka. Telo sa po vypití alkoholického nápoja snaží najskôr vysporiadať s touto cudzorodou látkou a až následne spúšťa metabolické procesy určené na odbúranie tukových buniek.

V pive je však alkoholu pomenej. Preto pri pití piva v období diéty býva problémom skôr množstvo, ktoré si doprajeme. Dôležité však je, energetickú hodnotu z piva započítať do denného príjmu energie.

Domaci pivovar eshop - pivo a dieta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.